PEUGEOT’nun yenilediği 508 modeli, tasarımından iç mekanındaki yeniliklerine, D Segmenti’ndeki en konforlu, huzurlu ve aynı zamanda dinamik sürüş özelliklerini bir arada sunan seçenek olmayı sürdürüyor. 6 farklı motor seçeneği, 3 farklı donanım seviyesi ve 3’ü yeni olmak üzere 7 gövde renk opsiyonuyla Fransa’daki Mulhouse Fabrikası’nda üretilecek yeni PEUGEOT 508; sedan, SW ve PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonlarıyla Haziran 2023 itibarıyla Avrupa’da yollara çıkacak. Ön tasarımında tamponun hacmine entegre edilen ızgara deseni, yeni PEUGEOT logosunu taşıyor. Üç pençeli ışık imzasına sahip aydınlatmalar, son derece ince Matrix LED farlara eşlik ediyor. Arkada, yeni LED stop lambaları, kayar sinyallerle imza niteliğindeki 3 pençeli tasarımı birleştiriyor. Yeni 508’deki PEUGEOT i-Cockpit® daha da fazla teknoloji sunarken; 10 inçlik, yüksek çözünürlüklü merkezi ekran, bağlantılı navigasyon, doğal dilde ses tanıma, kablosuz bağlantı ve kablosuz güncelleme ile donatılan yeni PEUGEOT i-Connect® Advanced bilgi-eğlence sistemi daha da gelişmiş bir teknoloji deneyimi sağlıyor. AGR sertifikasına sahip koltuklarda, ALLURE ve GT donanım seviyeleri için standart olarak 2 yeni döşeme seçeneği de sunuluyor.

Göz Alıcı Tasarım

Sedan, SW ve PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonlarına sahip yeni 508 ile PEUGEOT, ürün gamının tepe noktası için tamamen yeni bir siluet ortaya koyuyor. Ön cephe daha fazla dinamizm ortaya koyarken, merkezinde markanın yeni logosunu taşıyor. Yeni 508, ızgara desenini tamponun hacmine entegre ederek modern bir görünüm sergiliyor. Yeni ön cephe aynı zamanda üç pençeli ışık imzasına sahip aydınlatmalarla da dikkat çekiyor. Tüm versiyonlarda ışık imzası son derece ince Matrix LED farlara entegre edilmiş durumda. Arkada, yeni LED stop lambaları, kayar sinyallerle imza niteliğindeki 3 pençeli tasarımı birleştiriyor. Yeni 508 ve 508 SW, iç mekanda açık bir şekilde üst sınıf vurgusu yapıyor. Kullanılan döşemelerdeki malzemenin kalitesi ve modernliği kadar daha fazla ergonomi sağlayan ergonomik vites seçici de daha iyi bir deneyime katkı sağlıyor.

Duygulara Hitap Ediyor

Yeni 508’deki PEUGEOT i-Cockpit® daha da fazla teknoloji sunuyor. 10 inçlik, yüksek çözünürlüklü merkezi ekran, bağlantılı navigasyon, doğal dilde ses tanıma, kablosuz bağlantı ve kablosuz güncelleme ile donatılan yeni PEUGEOT i-Connect® Advanced bilgi-eğlence sistemi daha da gelişmiş bir teknoloji deneyimi sağlıyor. Yeni 508’ler, sürüş keyfi ve konforu açısından PEUGEOT’nun gelmiş olduğu en yüksek seviyeyi temsil ediyor. Elbette güvenlik ve huzur sağlayan sürüş destek sistemleriyle otomobil tamamlanıyor. Bunlar;

 • Gece Görüşü, sürücüyü, uzun far menziline girmeden şeritteki olası bir hayvan, yaya veya bisikletliye karşı uyarıyor,
 • Yarı Otonom Sürüş Seviye 2, Dur Kalk özellikli Adaptif Hız Sabitleyici ve Şeritte Kalma Asistanı’ndan oluşuyor,
 • HD Kameralar, park yardımı sağlıyor,
 • Kontrollü Süspansiyon, 3 mod (Normal, Konfor ve Spor) sağlıyor.

Kabin içindeki en güçlü unsurlardan biri olan PEUGEOT i-Cockpit®, 10 yıldır her yeni nesille gelişiyor ve modernleşiyor. Yeni 508 ile birlikte sunulan yeni bilgi-eğlence sistemi PEUGEOT i-Connect® Advanced, ergonomi, kalite, pratiklik ve teknoloji açısından önemli bir gelişme ortaya koyuyor. Kompakt direksiyon, tipik bir PEUGEOT i-Cockpit® özelliği ve benzersiz bir çeviklik ve hareket hassasiyeti sunarak sürüş keyfini 10 kat artırıyor. Direksiyon simidinin ortasında yeni logo yer alıyor. Ayrıca multimedya sistemi (Ses kaynakları, telefon) ile ses seviyesi ve ses kontrolü butonlarını barındırıyor. Direksiyonun hemen üzerinde, göz hizasında yer alan dijital gösterge, 12.3 inçlik bir ekrana sahip. Direksiyon kumandalarıyla değiştirilebilen yeni ekran modlarıyla (TomTom Bağlantılı Navigasyon, Radyo/Medya, Sürüş Yardımcıları Enerji Akışı vb.) dijital ekran tamamen özelleştirilebiliyor ve kişiselleştirilebiliyor.

Sürüş Keyfi

Üstün yol tutuş ve sınıfının en iyi sürüş konforlarından biri sunan yeni PEUGEOT 508’in DNA’sında her zamankinden daha fazla sürüş keyfi bulunuyor. Markanın teknolojilerinden ve bilgi birikiminden büyük bir titizlikle yararlanıyor:

 • Hem üstün dinamikler hem de tüketim, pasif güvenlik ve performansa fayda sağlayan düşük ağırlığa katkıda bulunan platform.
 • Rijitliği arttıran ve dayanıklılığı destekleyen yapısal yapıştırıcıyla güçlendirilen gövde kaynak tekniği.
 • Optimum sürüş süspansiyonu için filtrelenmiş bir ön beşik.
 • Değişken ve kontrollü süspansiyon sistemi ile çok kollu arka aks. Normal, Konfor ve Spor olmak üzere 3 süspansiyon modu.
 • En iyi dikey konforu sağlamak ve yol bozukluklarını azaltmak için her motora özel süspansiyon ayarı.
 • Elektro-hidrolik direksiyon, tüm sürüş durumlarında yumuşak/sert bir oran sağlamak ve üstün yol tutuş sağlamak için ayarlandı.
 • 10,8 metrelik kaldırımdan kaldırıma dönüş çapı.
 • 17 ile 20 inç arasında jant ebadı.

PEUGEOT SPORT mühendisleri, PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonunda, üst düzey konfor ve kullanım özellikleri için şasiyi özel olarak uyarladılar:

 • Üç mod ile optimize edilen değişken amortisör (Konfor/Hibrit/Spor).
 • Alçaltılmış sürüş yüksekliği, önde 24 mm ve arkada 12 mm daha fazla iz genişliği.
 • 380 mm çapında dört piston kaliperli ön fren diskleri.
 • Michelin© Pilot Sport 4S lastiklere sahip 20 inç çapında jantlar.

Huzurlu ve Konforlu Kabin Deneyimi

Yeni PEUGEOT 508, seyahat ve ulaşımı keyifli kılmak üzere tasarlanan zengin bir donanım yelpazesi sunuyor. Rahat ön koltuklar, bağımsız Alman ergonomi ve sırt sağlığı uzmanları derneği tarafından AGR (Sağlıklı Sırtlar Kampanyası) sertifikasına sahip. Sertifika, ön koltukların ergonomisini ve ayar zenginliğini tanımlıyor. Koltuklar ayrıca sürücü için iki hafıza olasılığı ile elektrik kontrolü ve 8 farklı programlı (3 yeni program dahil) pnömatik masaj ve koltuk ısıtması ile donatılabiliyor. Koltuklar, kullanılan malzemelerin kalitesini ön plana çıkaracak şekilde tasarlandı. ALLURE ve GT donanım seviyeleri için standart olarak 2 yeni döşeme, giriş donanım seviyesi için bir TEP/Textile ve GT donanım seviyesi için bir TEP/Alcantara® sunuluyor. Ayrıca seçenek olarak 2 Nappa Deri döşeme (Mistral veya Kırmızı), ön koltuk başlıklarında yeni kabartmalı aslan logosuyla sunuluyor. PEUGEOT SPORT ENGINEERED donanım seviyesinde, ön konsol, kolçaklar ve konsolun köpük yastıklarını da vurgulayan Kryptonite renkli dikişlere sahip özel bir döşeme bulunuyor.

Ön koltukların arasındaki orta konsol, kablosuz telefon şarj yuvasına kadar uzanıyor. Konsolun geri kalanı, iki büyük bardaklık ile saklama alanı ve pratikliğe ayrılmış durumda. Kol dayamanın altında 2 adet USB C soketi (şarj/veri) ve 6,4 litreye kadar saklama alanı yer alıyor. Tüm donanım seviyelerinde arka koltuklar için orta konsolun arkasında 2 adet USB A şarj soketi bulunuyor. Yeni PEUGEOT 508’de standart olarak bir kayak kapağı ile donatılan iki parça arka koltuklar (60/40) bulunuyor. 508 SW’de, iki bölümü kolayca katlamak için iki pratik kumanda yer alıyor. Bu kumandalara bagajın yanlarından kolayca erişilebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir