Ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği kullanılması 1 Nisan’da sona eriyor. Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, tüm sürücülere 1 Nisan tarihi itibarıyla kış lastiklerini rafa kaldırarak, yaz lastiklerini kullanmaları yönünde tavsiyede bulunuyor.

Mevsim ve yol  koşullarına uygun lastik seçimi hem emniyetli bir sürüş için  hem de araç performansı açısından büyük önem taşıyor. 1 Nisan’da yasal sürenin bitmesiyle birlikte sürücülere kış lastiklerini rafa kaldırma zamanı geldiğini hatırlatan Continental, yazın yaz kışın ise kış lastiği kullanılmasını öneriyor.

Continental’in yaptığı test sonuçları da yazın kış lastiği kullanmanın fren mesafesini artırdığını ve bu farkın toplam trafik güvenliğinde hayati önem taşıdığını kanıtlıyor. +7 derece ve üzeri sıcaklıklarda kış lastiği kullanmak lastikleri çabuk yıpratacağı gibi, araç performansını ve yol tutuşunu olumsuz etkiliyor.

Yaz lastiklerinin dönme direnci kış lastiklerine oranla daha düşük olduğundan mevsiminde kullanılan yaz lastikleri daha az yakıt harcıyor ve daha az aşınıyor.

Continental, yüksek teknolojiyle geliştirdiği yaz lastikleriyle bu dönemde sürücülerin yanında yerini alıyor.

Maksimum sürüş konforu için uzmanların seçimi

Continental bu yaz da test şampiyonu PremiumContact 6 ve uzmanlardan “her defasında tam not alan” yaz lastikleri ile sürücülerin yanında olmaya devam edecek. Orta sınıftan SUV araç modellerine kadar tüm binek otomobil sınıfları için geniş bir ürün yelpazesi sunan Continental yaz lastikleri, birinci sınıf güvenlik özelliklerini yüksek konfor seviyesi, hassas direksiyon tepkisi ve iyi çevre performansı ile birleştiriyor. Continental’in bağımsız kuruluşların gerçekleştirdiği birçok lastik testinde “Ekonomi Uzmanı” seçilen PremiumContact 6 lastikleri, sertliği optimize edilmiş özel sırt deseni tasarımı ile sürüş konforunu ve kilometre performansını iyileştiriyor. Ayrıca iç ve dış gürültüyü de yüzde 10 oranında azaltmasıyla öne çıkıyor.

Continental’in önümüzdeki döneme hazırlık yapmak isteyenler için kış ve dört mevsim binek, 4×4 ve SUV lastik grubunda 500 TL’ye varan indirim kampanyası da devam ediyor. İndirim kampanyası ile ilgili detaylı bilgiye https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/kampanyalar adresinden ulaşılabiliyor.

Continental Hakkında

Continental, insanların ve ürünlerinin sürdürülebilirliğini ve birbiriyle bağlantılı hareketliliğini sağlayan öncü teknolojiler ve hizmetler geliştirmektedir. 1871 yılında kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve ekonomik çözümler sunmaktadır. 2020 yılında 37,7 milyar euro satış rakamına ulaşan Continental, halen 58 ülkede yaklaşık 235.000 kişiyi istihdam ettirmektedir. Continental bu sene 150. yılını kutluyor.

Continental Lastik Birimi dünya çapında 24’ten fazla üretim ve geliştirme merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Continental, lastik birimindeki yaklaşık 56.000 çalışanı ve 2020 yılında 10,2 milyar euro satış rakamı ile sektörün önde gelen lastik üreticilerinden biridir. Lastik üretiminde teknoloji liderleri arasında yer alan Continental, binek, ticari ve özel amaçlı araçların yanı sıra iki tekerlekli araçlar için geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ar-Ge’ye yaptığı sürekli yatırımlar ile Continental, güvenli, uygun maliyetli ve ekolojik açıdan verimli bir hareketliliğe büyük katkı sağlamaktadır. Lastik Birimi’nin portföyü arasında lastik ticareti ve filo uygulamaları için hizmetler ile ticari araç lastikleri için dijital yönetim sistemleri de yer almaktadır.

Continental Türkiye, Continental AG’nin yüzde 100 iştirakidir. Türkiye’de 10 yılı aşkın süredir araçlar, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli ve akıllı çözümler sunan Contitnental Türkiye’nin ana satışlarını, binek ve kamyon lastikleri oluşturmaktadır. Lastik grubunun yanı sıra ContiPressureCheck, ContiConnect, ContiSilent ve ContiSeal gibi teknolojik çözümleriyle hem binek araç sahiplerinin hem de filoların yanında yer almaktadır. Şu anda Türkiye geneline yayılmış yetkili bayi ağı ile yaklaşık bin 500 aileye istihdam sağlayan Continental Türkiye, global hedeflerine bağlı olarak güvenli mobilite sağlayan hizmetler sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir