Lüks segmentte standartları belirleyen Mercedes-Benz E-Serisi sahip olduğu teknolojik yenilikler ile yüksek güvenlik ve konfor donanımları sunarken, yeni 1.6 lt dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneği ile de ön plana çıkıyor. “Exclusive” ve “AMG” olmak üzere iki farklı donanım paketi sunulan E 200 d modeli Ocak 2020 itibarıyla 491.700 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni 1.6 litre dizel motor 160 beygir gücünde ve 360 Nm tork değerine sahip. Mercedes-Benz E 200 d 0’dan 100 km/s hıza 8.4 saniyede ulaşıyor ve 226 km/s maksimum hız değerine sahip…

Dört silindirli dizel motor, alüminyum konstrüksiyon çıkış sınıfında yeni bir ölçüt niteliğinde. Bir dizi önlem sayesinde daha düşük gürültü seviyesi ve olağanüstü titreşim konforu sağlayan motor, kademeli yanmalı hücrelere sahip çelik pistonlar, NANOSLIDE® silindir kaplaması, dördüncü nesil ortak rampalı püskürtme gibi ayırt edici özelliklerin yanı sıra egzoz arıtma teknolojileri doğrudan motor üzerinde konfigüre edilerek üretiliyor.

Mercedes-Benz E-Serisi’nde sunulan tüm motorlar ECO Start-Stop özelliği ile yollara çıkıyor. OM 654 kodlu yeni dört silindirli dizel motor RDE-Real Driving Emissions kuralları ile gelecekte devreye alınacak normları da yerine getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir